Regiony ČR.cz (Regiony ČR) jsou zpravodajskými portály na českém internetu, kde působí od 13. 7. 2009. Od 1. listopadu 2011 jsou Regiony ČR.cz provozovány společností Regiony ČR.cz, s.r.o.. Během své historie stály za hned několika revolučními kroky, které měnily podobu české internetové scény.

Milníky z historie Regiony ČR: Rok 2013

Krok do budoucna. Regiony ČR jako první ze zpravodajských portálů v ČR nasazují tzv. responzivní web design, který se přizpůsobí různým rozlišením displeje. V zásadě je zcela nepodstatné, jedná-li se o počítač, tablet či chytrý telefon, responzivní web se přesně přizpůsobí Vašemu zařízení. Odpadá tedy nutnost využívat mnohdy nevzhledné, paralelní verze tzv. mobilního webu na adresách m.domena.cz. Nová podoba zpravodajství nyní nabízí čísté a elegantní linie všem návštěvníkům webu bez ohledu na zařízení.

Leden 2013

Závěrečná fáze přípravy nových služeb. Výkonným vedením společnosti bylo rozhodnuto, že bude zcela přepracována dosavadní koncepce designu všech zpravodajských portálů a nasadit tzv. responzivní web design. Novinkou bude spuštění 3 nových tématických sekcí (Finance, Stavitelství a Nemovitosti). Jejich spuštění se oproti původnímu plánu posunulo. Hlavním důvodem byla reakce na požadavky a přání našich budoucích partnerů a také čtenářů, které jsme se snažili do těchto nových celků zapracovat.

Rok 2012

Říjen 2012

Měsíc říjen je ve znamení rozšiřování řad redakce Regiony ČR. Zároveň je připravována nová verze regionálního reklamního systému. Byla odstartována příprava nových pilotních projektů specializovaných zpravodajských stránek měst České republiky, které by měly být spustěny v červenci 2013.

Září 2012

V průběhu měsíce září 2012 začínají práce na nové podobě zpravodajství portálů Regiony ČR.  Proměny se dočká nejen samotný vzhled portálů, ale zejména jeho obsahová část. Činnost redakce bude postupně rozdělena na jednotlivé tématické celky, které nově povedou vedoucí jednotlivých tématických částí redakce. Předpokládané dokončení příprav se datuje na červenec 2013. Poté bude v prvních týdnech kladen důraz zejména na 3 stěžejní části portálů (Aktuality, Kultura a Sport). Během následujích měsíců dojde ke změnám i v dalších tématických částech portálů.

Červenec 2012

Zpravodajské portály Regiony ČR se rozrůstají o nové tématické částiZpravodajské portály Regiony ČR.cz po 3 letech působení na české internetové scéně projdou nepatrnou proměnou. S blížícím se 3. výročím oficiálního spuštění zpravodajství na portálech Regiony ČR.cz, které je datováno na 12. července 2009, bude postupně docházet ke změnám stávajících služeb pro firmy a společnosti.

Rok 2011

Srpen 2011

Během prázdnin roku 2011 se začala rýsovat spolupráce zpravodajských portálů Regiony ČR.cz se společností BBPress Média s.r.o., která v České republice vydává několik tištěných titulů.

Listopad 2011

Vzájemná spolupráce vyústila 1. listopadu 2011 ve vznik zcela nové společnosti Regiony ČR.cz, s.r.o., kdy se společnost BBPress Média s.r.o. stala spoluvlastníkem společnosti a tímto také i samotných portálů.

Rok 2009

Jedna z prvních verzí webu Regiony ČR.czZpravodajské portály Regiony ČR.cz byly spuštěny 12. července 2009 na adrese www.regionycr.cz. Již v průběhu neoficiálního provozu v prvních měsících roku 2009 přinesly portály Regiony ČR.cz na českou internetovou scénu velmi zajímavou novinku. Jednalo se o zcela nový systém zařazování a vyhledávání zpráv podle jejich územního umístění. Tento systém se ukázal jako velmi úspěšný a brzy na něj reagovaly i konkurenční portály.

Jedinečnost této novinky spočívala právě v systému zařazení a vyhledávání jednotlivých příspěvků, které byly mimo své rubriky (témata) řazeny také podle jednotlivých regionů, což v prxi znamenalo, že uživatel měl možnost zvolit si články nejen podle požadovaných témat, ale také své požadavky vymezit zacílením hledání pouze na konkrétní regiony.

Váš názor nás zajímá: Máte-li jakékoliv nápady či podněty na vylepšení našich služeb, napiště nám prostřednitctvím jednoduchého kontaktního formuláře.

Zpravodajství Regiony ČR.cz

Zpravodajské portály