Chcete se účastnit zajímavých kulturních či sportovních akcí? Poznat jejich zákulísí? Setkat se se známými osobnostmi a udělat s nimi rozhovor? Zajímá Vás práce redaktora či fotografa? Chcete zpestřit svůj život o zajímavou volnočasovou aktivitu?

Zpravodajské portály sdružené pod hlavičkou Regiony ČR právě teď rozšiřují své zpravodajství a zároveň Vám nabízí jedinečnou příležitost stát se součástí našeho týmu.

Možnost stát se externím redaktorem či fotografem je určena prakticky pro každého, kdo má zájem zpestřit svůj život o zajímavou volnočasovou aktivitu. Ačkoliv pro externí pracovníky není tato činnost honorována, nabízí velké příležitosti vstupu na kulturní a sportovní akce jménem naší redakce a přímého setkání se známými osobnostmi. Spoluporáce je vhodná jak pro studenty či začínající žurnalisty, tak také těm, kteří rádi navštěvují kulturní či sportovní akce. Vhodné rovněž pro ženy na mateřské dovolené, které spolu se svými dětmi hledají aktivní náplň volného času, zábavu a možnost navštívit zajímavá místa.

Pro koho je tato činnost určena?

Jak již bylo uvedeno výše, tato činnost je určena prakticky pro každého, kdo má zájem obohatit svůj život o zajímavou volnočasovou aktivitu. K dispozici je také nepřetržitá telefonická či emailová redakční podpora, která Vám v případě potřeby poskytne okamžitou radu či návod, jak řešit jakýkoliv Váš podnět. A přestože i od externích redaktorů vyžadujeme řádné dodržování dohodnutého redakčního plánu, nemusíte mít obavy, že by Vám tato činnost zabírala více času, než jsou Vaše možnosti. Veškerá plánování totiž probíhají vždy na základě vzájemné domluvy s Vámi tak, aby odpovídala Vašim časovým možnostem.

Volný vstup na kulturní a sportovní akce

Po úspěšném zapracování nabízíme volný vstup jménem redakce na různé kulturní či sportovní akce. K tomu, aby jste mohli být jménem redakce delegováni na Vaši první akci, je zapotřebí proškolení zaměstancem naší redakce.

První kroky aneb jak to probíhá?

První proškolení zaměstancem naší redakce probíhá zpravidla formou online rozhovoru a trvá přibližně 90minut. Následně s Vámi vypracuje Váš první redakční plán na základě kterého redakce vyřídí Vaše první akreditace. Současně Vám bude zaslána dočasná (na dobu 3 měsíců) průkazka redakce. Po uplynutí 3 měsíců v případě bezproblémové spolupráce obdržíte novou průkazku s platností na 1 rok.


Máte zájem stát se externím redaktorem či fotografem?

Nabídka je platná až do odvolání!

V případě Vašeho zájmu o tuto spolupráci napiště na email kariera@regionycr.cz. Uveďte, zda máte zájem o pozici redaktora nebo fotografa (případně i obojí), tématické zaměření a lokalitu Vaší působnosti. V příloze také zašlete svůj životopis.

Co vyžadujeme?

  • dodržování redakčního plánu

Co můžeme nabídnout?

  • redakční výhody: volný vstup na zajímavé sportovní, kulturní i jiné akce
  • kontakt se známými i méně známými osobnostmi sportu, kultury apod.
  • možnost poznat zákulisí akcí
  • ideální start do profesionální kariéry redaktora či fotografa (zaškolení, redakční podporu a profesní růst)
  • pro externí pracovníky není spolupráce honorována