Zpravodajské portály Regiony ČR.cz byly oficiálně spuštěny 12. července 2009 na adrese www.regionycr.cz. Denně je navštíví tisíce čtenářů napříč všemi věkovými skupinami z celé ČR. Zpravodajství dodává redakce Regiony ČR pod vedením agentury pana Vlastimila Pikulíka, jednoho ze zakladatelů zpravodajského portálu Regiony ČR.cz. Základem činnosti je shromažďování informací, událostí aj. a jejich následné publikování formou článků. Aktualizací zpráv se zabývá kolektiv redaktorů, tak i mnoho externích redaktorů a fotografů působících v rámci celé ČR. V současné době neustále rozšiřujeme síť našich redaktorů a přispivatelů.

Mediální skupina Regiony ČR.cz, s.r.o. sdružuje produkty ze mnoha oblastí mediálního trhu. Vznik společnosti se datuje na 1.11.2011. Od tohoto data společnost zastřešuje a provozuje původní zpravodajství Regiony ČR.cz.

Vizionářství: Novinky na poli internetu z dílny Regiony ČR

Regionální členění obsahu a článků

Regiony ČR.cz se od samotného počátku zaměřovaly na inovativní pojetí internetové nabídky v ČR. Již v průběhu neoficiálního provozu před červencem 2009 přinesly na českou internetovou scénu první zásadní novinku. Jednalo se o zcela nový systém řazení a vyhledávání zpráv podle jejich územního umístění. Tento systém se ukázal jako velmi úspěšný a brzy na něj reagovaly i konkurenční portály a dnes se s ním můžete setkat prakticky u všech internetových zpravodajství v ČR.

Jedinečnost této novinky spočívala právě v systému zařazení a vyhledávání jednotlivých příspěvků, které byly mimo své rubriky (témata) řazeny také podle jednotlivých regionů, což v praxi znamenalo, že uživatel měl možnost zvolit si články nejen podle požadovaných témat, ale také své požadavky vymezit zacílením pouze na konkrétní regiony.

Nová unikátní služba pro firmy a čtenáře

Další velmi důležitou inovaci nabídne nová unikátní služba, která nebyla dosud v ČR a patrně ani ve světě nikdy nabízena. Po mnohaletém vývoji od 12. června 2013 spustíme unikátní internetový systém, který propojí nový prvek internetové reklamy tzv. permanentní (trvalé) reklamní plochy, premium katalog KONTAKTY ČR.cz a obsahovou část zpravodajství.